Bookmark and Share
09-7448755
צור קשר| מאמרים|מידע לאדריכלים| גלריה| פרוייקטים| מוצרים| מי אנחנו| דף בית
מאמרים

חידושים ומגמות בתחום בחירת חלונות ודלתות לבתים  

בונים בית? משפצים? מתלבטים לגבי סוג החלונות והדלתות המתאימים לכם? מאמר זה סוקר את החידושים האחרונים והמגמות השולטות כיום בתחום הפתחים לבית.
על אף שאלו "רק" פתחים קטנים בבית שלנו, חלונות ודלתות משחקים תפקיד משמעותי במרחב הביתי. החלונות מאפשרים לנו להצליל ולסנן את כמויות האור החודרות אל החלל ובכך "לשחק" עם רמת התאורה הטבעית שתיכנס אל הבית, הדלתות משמשות כמחיצה בין חללי הבית השונים ומאפשרות לנו גישה אליהם, אך מעבר לפן הפונקציונאלי שלהם, דלתות וחלונות מהווים אלמנט דקורטיבי לכל דבר בחלל הבית וכך למעשה הם תורמים לעיצוב הסופי שלו.
לכן, בחירת חלונות ודלתות לבית הופכת למשימה לא פשוטה, שראוי להתייחס אליה בכובד ראש ושכדאי להקדיש לה מחשבה תחילה. בני כהן, מנכ"ל חברת ורטקס, המתמחה בתכנון, ייבוא ושיווק של חלונות, דלתות, תריסים ומוצרי הצללה, ממיטב היצרנים בחו"ל, ייתן לנו קצת השראה בבואנו לבחור חלונות ודלתות לבית.

האם תוכל לספר לנו בני, מהם החידושים האחרונים והמגמות השולטות כיום בעולם בכלל ובישראל בפרט בתחום בחירת חלונות ודלתות? 
"כיום המגמה בבחירת חלונות ודלתות נוטה לכיוון מוצרים "ירוקים", כאלה המשלבים חיסכון אנרגטי והחוסכים משאבים רבים הן למשתמשים במוצרים, זאת ע"י חיסכון גבוה בהוצאות הקירור והחימום הביתי, והן לסביבה מעצם היותם של המוצרים עצמם עשויים מחומרים ידידותיים לסביבה.
מגמה נוספת שבולטת בתחום החלונות והדלתות היא שכיום ניתן לשלב בין העמידות של המוצרים לבין המראה האסתטי והפן העיצובי שלהם, כך שדלת או חלון יכולים להיות בעלי יופי ומראה טבעי, לשדר חמימות וביתיות ובעת ובעונה אחת גם להיות פרקטיים, בעלי עמידות גבוהה, בעלי בידוד אקוסטי ועוד מגוון של יתרונות נוספים.

כל זאת ועוד מושג ע"י חלונות ודלתות העשויים מהשילוב של עץ (בפנים הבית) ואלומיניום (מחוצה
 לו). מה שקיים זה מעל 100 שנה בעולם כולו ובפרט בארה"ב, הולך וצובר תאוצה רבה בביקוש
בשנים האחרונות בארץ, כאשר בוני הבתים והאדריכלים המתכננים אותם כיום מבינים שהם אינם
צריכים להתפשר ו"לבחור" בין יופי, תחושת חמימות, "ביתיות" ומראה עשיר וטבעי, לבין עמידות
גבוהה של המוצר לאורך שנים רבות מאד ולהשיג בנוסף יתרונות נוספים משמעותיים כחיסכון
משמעותי בהוצאות החימום והקירור, מערכת הצללה מובנית בתוך החלון עצמו, בידוד מושלם ואיכות
חיים אחרת.

האם תוכל לתת לנו דוגמאות לסוגי חלונות הנחשבים מבוקשים על-ידי הקונה הישראלי? מה יש לורטקס לחדש לנו בתחום זה? 
"חלונות בלגיים ופרופיל בלגי נמכרים יפה בארץ, אך קיימות בשוק אפשרויות נוספות ופתרונות חדשניים יותר שאדריכלים ודיירים כיום לא תמיד מודעים אליהם. כך למשל, אנחנו מציעים ללקוחותינו דלתות וחלונות מעץ משולב באלומיניום מתוצרת  PELLA, שהיא החברה השנייה בגודלה בארה"ב לייצור חלונות ודלתות. כך, לקוחותינו מרוויחים יתרונות נוספים שלא קיימים בחלונות הבלגיים, כמו למשל: מראה חם וביתי, חיסכון של לפחות 40% בהוצאות החימום וקירור של הבית, חיסכון המושג ע"י זכוכית כפולה המכילה גז ארגון והמצופה בציפוי יוחד, המפחית את קרינת ה-UV בשיעור של עד 97% (!),  בידוד אקוסטי מושלם, מערכות הצללה המובנות בתוך מסגרות החלונות והדלתות עצמן וחוזק ועמידות לשנים רבות. מעבר לכך, אנחנו בורטקס מעמידים לרשות לקוחותינו אחריות מלאה לתקופה של 10 שנים ונכונים להתאים כל דלת וחלון לצרכיו של הלקוח ובאופן שייבנו בהתאם למידות הדרושות לו. חשוב להדגיש שמבחינתנו, כל בונה בית וכל אדריכל יכולים "להשתולל" כאוות נפשם ולבנות את הבית עליו חלמו מבחינת פתחים. נוסף לכך, אנחנו מבין החברות היחידות בארץ בתחום זה, שמתחייבות להגיע עד בית הלקוח, ולתת ייעוץ ללא כל התחייבות. אנחנו נוהגים בעצם ללוות את הלקוחות בכל שלב באופן אישי, צמוד ומשפחתי, זאת עד לקבלת המפתח לבית.
 
חלונות ודלתות מעץ אלומיניום נחשבים למוצרים המתאימים בעיקר לבוני ווילות ובתים פרטיים, לא כך בני? 
"כמו שהילד הקטן שלי אומר: אז זהו, שלא! דווקא השימוש בחלונות ודלתות עץ אלומיניום לאט לאט מחלחל גם אל תחום הבנייה והשיפוץ של בתים משותפים. השוק מתחיל לגלות את היתרונות העצומים של חלונות ודלתות עץ  אלומיניום וגוברת המגמה וההתעניינות במוצרים אלה גם בבנייה של דירות, בזכות החיסכון האנרגטי, הבידוד המושלם, היופי והאסתטיקה של המוצר.
בהקשר זה כדאי גם להוסיף, שמושבעי הסגנון העיצובי המודרני יוכלו לבחור בשילוב של עץ לבן ואלומיניום, מה שיקנה לבית מראה עכשווי, עדכני ומינימליסטי מחד, ויאפשר ליהנות מהחמימות והטבעיות של העץ מאידך".
 
מה לגבי מוצרי הצללה? האם גם כאן יש לורטקס מה לחדש לנו בתחום שנראה כי הוא כמעט קופא על שמריו ושאין בו חידושים רבים?
"גם בתחום זה יש לנו בשורות. חברת Pella, חברת הענק האמריקאית הפועלת מזה 85 שנים, שאנו נציגיה הבלעדיים בישראל, הינה היחידה בעולם שפיתחה פטנט ייחודי למערכות הצללה נגישות לטיפול ולתחזוקה המובנות בתוך החלונות והדלתות. מערכות ההצללה (וילון או צילון) המובנות של Pella, מקנות נוחות, יעילות ויופי רב יותר לבית. הן מהוות תחליף מועדף על פני התריסים החשמליים הפופולאריים בארץ, המחייבים הכנות מוקדמות בתכנון ובניית הבית, מערכות חשמל עצמיות ועלויות גבוהות. לסיכום: אנו גאים להציע לצרכן בארץ מוצר מפאר טכנולוגיית הבניין והדיור האמריקאי והעולמי."

אולם תצוגה ומשרדי החברה: רח' זרחין 10 רעננה | טלפון: 09-7448755 | פקס: 09-7448766 | דוא”ל: vertex@vertexhome.co.il
כל הזכויות שמורות: זכויות היוצרים והקניין הרוחני בכל המוצרים המופיעים באתר שייכים לחברת וורטקס ב.מ. בע"מ. כל שימוש בחומר המפורסם באתר (לרבות העתקה ו/או יצור ו/או הצגה בפומבי) מהווה הפרת זכות יוצרים.
Atar2b עיצוב ובניית אתרים